EN TR
Ürün Grubumuz
Topray Solar (Güneş Paneli) Axitec Solar (Güneş Paneli) Bluesun (Güneş Paneli) Lorentz Güneş Panelleri Lorentz Solar Sulama Sistemleri Solar Pompa Sistemleri Havuz Pompası PowerPacks Lorentz Solar Takip Sistemleri Solar-Log Platinum (On Grid İnverter) AE Conversıon (Mikro İnverter) Victron Enerji (Tam Sinüs Off Grid İnverter) Victron Enerji (Solar Şarj Kontrol Cihazı) Provista-Ecoboxx (Güneş Enerjili Taşınabilir Sistemi) Provista-Solar Şarj Kontrol Cihazı Provista-Off Grid İnverter Provista-On Grid İnverter Ep Solar-Regülatör

PowerPacks

 

PowerPacks

LORENTZ AC PowerPack pompanın AC güç jeneratörü ya da  şehir şebekesi ile çalışmasını sağlar. Solar panel bağlantısı değiştirilmeden, güneş çıktığı anda solar sistem devreye girer ve AC kaynağından daha az güç çekilir.

 

Yaygın bir uygulama da pompayı çalıştırmak için taşınabilir jeneratör (benzinli jeneratör) içindir. Jeneratör yakıtı bittiği ya da durduğunda güneş enerjisi yeterli ise pompa otomatik olarak güneş enerjisi ile besleme yapar. Hiçbir manuel anahtarlama gerekli değildir. PowerPack ile pompa tam kapasite çalışacaktır. Bazı sistemlerde pompa güneş enerjili sistemden daha büyük bir akışta su üretecektir

 

Sunswitch

LORENTZ SunSwitch otomatik olarak önceden belirlenmiş olan ışık şiddetlerinde göre ürünün kapatılıp açılabilmesine olanak veren cihazlardır. Ürünün arka tarafındaki güneş enerjisi hücreleri ile kendi enerjisini tedarik eden bağımsız bir çalışma birimidir.Ürün IP54 seviyesinde çevre korunmasına sahiptir.

 

Bazı solar pompalar (örneğin Santrifüj) sadece etkin su pompaladıkları için minimum güneş ışınımı kullanılabilir. Yeterli ışınlama olmadığında, pompa dönmeye başlar ama herhangi bir su teslim etmez. Bu durumda pompa ısınır ve erkenden kapatabilir.

 

SunSwitch ayrıca uygun röleler seçilerek, günde 24 saat minimum akış gereksinimleri olan pompa uygulamalarında sabit bir güç kaynağı sağlamak için kullanılabilir. Bunun bir örneği suyun sürekli devir –daim oduğu ve günde 24 saat gerekli olduğu ticari yüzme havuzları olacaktır. Güneş enerjisi gerekli su akış oranını temin etmek için yeterli olmadığında, SunSwitch bir güç kaynağını aktive edecektir.

 

 

  

 

Kataloglar
Solar Pompa Aksesuarları