EN TR
Ürün Grubumuz
Topray Solar (Güneş Paneli) Axitec Solar (Güneş Paneli) Bluesun (Güneş Paneli) Lorentz Güneş Panelleri Lorentz Solar Sulama Sistemleri Lorentz Solar Takip Sistemleri Solar-Log Platinum (On Grid İnverter) AE Conversıon (Mikro İnverter) Victron Enerji (Tam Sinüs Off Grid İnverter) Victron Enerji (Solar Şarj Kontrol Cihazı) Provista-Ecoboxx (Güneş Enerjili Taşınabilir Sistemi) Provista-Solar Şarj Kontrol Cihazı Provista-Off Grid İnverter Provista-On Grid İnverter Ep Solar-Regülatör

Elazığ ve Erzurum’da Güneş Enerjili Sistem Yarışı

Elazığ ve Erzurum’da Güneş Enerjili Sistem Yarışı

 

Elazığ ve Erzurum’da güneş enerjisine dayalı yatırım yapmak isteyen firmalar yarışma ile seçilecek.

 

Elazığ ve Erzurum bölgeleri için yapılan güneş enerjisi yatırım başvurularına ilişkin yarışma 12.05.2014 tarihinde saat 10.00 da TEIAS genel müdürlüğü 4. kat toplantı salonunda gerçekleştirilecek

 

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesisi kurmak için yapılacak lisans başvuruları kapsamında, 31 Aralık 2013′e kadar güneş enerjisine dayalı üretim tesislerinin bağlanabileceği trafo merkezleri ve bağlantı kapasitelerini Mart ayı başında belirlemişti. Yatırım yapmayı planlayan özel şirketler, açıklanan trafo merkezlerinin kapasitelerini de dikkate alarak ilgilendikleri bölgelere yönelik belli bir süre güneş ölçümleri yaparak sonuçları ile birlikte EPDK’ya başvurdular ve Elazığ ve Erzurum bölgelerine birden fazla şirket başvurduğu için TEİAŞ tarafından yarışma düzenlendi.

 

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Elazığ için 8 MW, Erzurum için 5 MW kapasite açıklamıştı.

 

 

Yarışmada 5346 sayılı kanunda belirlenen alım fiyatı üzerinden en fazla indirim vermeyi taahhüt eden bağlantı hakkını kazanacak.

 

 

Şirketler yarışma için tekliflerini kapalı zarfta TEİAŞ’a sunacak. Her bir teklif için sunulacak banka teminat mektubu tutarı, megavat kapasitesinin 10 bin ile çarpılmasıyla belirlenecek.

 

 

Kaynak:  Enerji Günlüğü