EN TR
Ürün Grubumuz
Topray Solar (Güneş Paneli) Axitec Solar (Güneş Paneli) Bluesun (Güneş Paneli) Lorentz Güneş Panelleri Lorentz Solar Sulama Sistemleri Lorentz Solar Takip Sistemleri Solar-Log Platinum (On Grid İnverter) AE Conversıon (Mikro İnverter) Victron Enerji (Tam Sinüs Off Grid İnverter) Victron Enerji (Solar Şarj Kontrol Cihazı) Provista-Ecoboxx (Güneş Enerjili Taşınabilir Sistemi) Provista-Solar Şarj Kontrol Cihazı Provista-Off Grid İnverter Provista-On Grid İnverter Ep Solar-Regülatör

Çin ve ABD Karbon Salınımını Azaltma Görüşmelerine Başladı.

Çin ve ABD Karbon Salınımını Azaltma Görüşmelerine Başladı.

 

 

Çin ve ABD karbon salınımının azaltılması için görüşmelerde yeni bir tura başladılar. Financial Times gazetesinin haberine göre, dünya karbon salınımının yarısına yakınını gerçekleştiren Çin ve ABD, karbon salınımının sınırlandırmak için gerçekleştirdikleri görüşmelerde iddialı bir yeni tura başladılar. Gözlemciler, bu yeni turun son 20 yılın en umut verici görüşmesi olduğunu ifade ediyorlar.

 

iki ülke arasında anlaşmaya varılamaması 2009 yılında Kopenhag`da yapılan uluslararası iklim değişikliği görüşmelerinin başarısız olmasına yol açmıştı. Özellikle Çin’in son dönemde yaşadığı hava kirliliği sorununun ciddi boyutlara ulaşması görüşmelerin başarıya ulaşma şansını arttırıyor.

 

Çin ve ABD`nin yaptıkları yeni tur görüşmelerin gelecek yıl Paris`te yapılacak global iklim anlaşması görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının önüne geçmesi bekleniyor.

 

Kaynak: Enerji Günlüğü