EN TR
Ürün Grubumuz
Topray Solar (Güneş Paneli) Axitec Solar (Güneş Paneli) Bluesun (Güneş Paneli) Lorentz Güneş Panelleri Lorentz Solar Sulama Sistemleri Lorentz Solar Takip Sistemleri Solar-Log Platinum (On Grid İnverter) AE Conversıon (Mikro İnverter) Victron Enerji (Tam Sinüs Off Grid İnverter) Victron Enerji (Solar Şarj Kontrol Cihazı) Provista-Ecoboxx (Güneş Enerjili Taşınabilir Sistemi) Provista-Solar Şarj Kontrol Cihazı Provista-Off Grid İnverter Provista-On Grid İnverter Ep Solar-Regülatör

Alstom Enerji Kolu’ndan General Electric’e Satış İçin Resmi Müzakereler Başlatıldı.

Alstom Enerji Kolu’ndan General Electric’e Satış İçin Resmi Müzakereler Başlatıldı.

 

Enerji ve taşımacılık sektöründe dünyanın önde gelen dev firmalarından Alstom, şirketin enerji kolunu 12 milyar dolar karşılığında ABD’li General Electric’e satıyor. Alstom, GE’nin teklifini kabul ettiğini açıkladı ancak henüz nihai karar verilmiş değil. Alstom şirketine talip olan Alman Siemens grubunun yeni bir teklifte bulunacağı belirtiliyor.

 

TGV ve Eurostar gibi hızlı trenlerin de üreticisi olan Fransız Alstom şirketi küresel çapta 85 bin kişiyi istihdam ediyor. Şirketin hızlı tren üreten birimi satış kapsamı dışında kalıyor.

 

Şirketin satılmasıyla işini kaybetmekten korkan Fransız çalışanlar, firmanın genel merkezi önünde eylem gerçekleştirdi.

 

Bu arada Fransa Ekonomi Bakanı Arnaud Montebourg, Alstom yönetimini ABD’li General Electric Grubu ile yürütülen müzakereler konusunda hükümete geç bilgi vermekle suçladı

 

Son yıllarda sipariş sayısında azalma görülen ve yüksek miktarda borcu bulunan şirket 2004 yılında iflasın eşiğine gelmiş ancak devlet fonuyla ayakta kalabilmişti.

 

Kaynak: Euronews