EN TR
Ürün Grubumuz
Topray Solar (Güneş Paneli) Axitec Solar (Güneş Paneli) Bluesun (Güneş Paneli) Lorentz Güneş Panelleri Lorentz Solar Sulama Sistemleri Lorentz Solar Takip Sistemleri Solar-Log Platinum (On Grid İnverter) AE Conversıon (Mikro İnverter) Victron Enerji (Tam Sinüs Off Grid İnverter) Victron Enerji (Solar Şarj Kontrol Cihazı) Provista-Ecoboxx (Güneş Enerjili Taşınabilir Sistemi) Provista-Solar Şarj Kontrol Cihazı Provista-Off Grid İnverter Provista-On Grid İnverter Ep Solar-Regülatör

Alkor Alüminyum 500 KW GES Projesi Devreye Alındı

Alkor Alüminyum 500 KW GES Projesi Devreye Alındı

 

Izmir ili Menderes ilçesi ITOB' da bulunan Alkor Alüminyum'a ait GES (Günes Enerjisi Santrali) Projesi 500 kWp gücünde elektrik üretme kapasitesine sahiptir. IZKA tarafından desteklenen projenin kurulumu tamamlanmış ve şebeke bağlantısı yapılmıştır.

 

 

GES sektöründe birçok anahtar teslim projede faaliyet gösteren firmaya konstrüksiyon tedarik eden Alkor Alüminyum, Projenin kurulumu için Entegro Enerji Sistemleri ile çalışmıştır. Fotovotaik Sistemin İzleme ve takip sistemi SOLARCELL ENERJİ tarafından tedarik edilmiştir.

 

 

Kurulumu yapılan izleme sistemi ve hava ölçüm istasyonu ile,  tesisin üretim değerlerini, inverter hatalarını, önlediği CO2 emisyon değerlerini, hava tahmin ve ışınım değerlerini  bilgisayar ve mobil ortamda izleyebildiği bir çözüm sunulmuştur. Kurlumu tamamlanan Güneş Enerji Santrali yılda yaklasık 750.000 kWh elektrik üretecektir. Çevreyi kirletmeden üretilecek bu enerji, doğal gaz ile karşılaştırıldığında yılda yaklaşık 400 ton karbondioksit salınımını önlemiş olacaktır.