EN TR
Ürün Grubumuz
Topray Solar (Güneş Paneli) Axitec Solar (Güneş Paneli) Bluesun (Güneş Paneli) Lorentz Güneş Panelleri Lorentz Solar Sulama Sistemleri Lorentz Solar Takip Sistemleri Solar-Log Platinum (On Grid İnverter) AE Conversıon (Mikro İnverter) Victron Enerji (Tam Sinüs Off Grid İnverter) Victron Enerji (Solar Şarj Kontrol Cihazı) Provista-Ecoboxx (Güneş Enerjili Taşınabilir Sistemi) Provista-Solar Şarj Kontrol Cihazı Provista-Off Grid İnverter Provista-On Grid İnverter Ep Solar-Regülatör

Elektrik kesintileri artık SMS ile bildirilecek

Elektrik kesintileri artık SMS ile bildirilecek

 

Son Dönemde 13 milyar dolara özel sektöre geçen elektrik dağıtım şirketlerinde 34 milyon aboneyi yakından ilgilendiren devrim gibi bir düzenleme geldi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından düzenlenen ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre artık tüketicinin talep etmesi durumunda elektrik kesintileri, bunun ne kadar süreceği gibi tüm bilgiler müşterilere SMS ve elektronik posta ile atılacak. Elektrik abonesi olmak için kimlik fotokopisi, ikametgâh belgesi, tapu fotokopisi, kira sözleşmesi gibi bilgilerin istenmesi ise tamamen yasaklandı.

 

7 gün 24 saat açık

 

Tüm elektrik dağıtım şirketlerinin çağrı merkezleri 7 gün 24 saat çalışmak zorunda olacak. Merkezlere gelen şikâyetler değerlendirilerek en geç 15 günde müşterilere yazılı dönüş yapılacak. Artık elektrik aboneliği başvuruları internet üzerinden ya da kayda alınmak suretiyle telefonla yapılabilecek. Ayrıca, mümkün olması halinde, elektrik abone sözleşmeleri elektronik imza ile de yapılabilecek. Şirketler artık sayaç değişimlerinde müşterilerden para talep edemeyecek ve tüm maliyetler ilgili dağıtım şirketi tarafından karşılanacak.

 

Kaynak: Enerji Enstitüsü